1. kolo Českého poháru ve střelbě ze sportovních a vzduchových pistolí.

V sobotu 14. května se v Olomouci konalo I. kolo Českého poháru České střelecké asociace hendikepovaných ve střelbě ze sportovních a vzduchových pistolí.

V sobotu 14. května se konalo I. kolo Českého poháru České střelecké asociace hendikepovaných ve střelbě ze sportovních a vzduchových pistolí.

Na startovní čáru nastoupilo třináct sportovců ze tří klubů (SK TPS Olomouc, CZP JČ Č. a Moravia Brno,). Soutěžilo se ve dvou disciplínách, sportovní pistole – P3 a vzduchová pistole 60 – P1).

Ve Sportovní pistoli (P3) zvítězil Jakub Kosek 569 bodů – kategorie Mistrovská třída, druhý byl Tomáš Pešek 540 bodů – I. výkonnostní třída a třetí skončil František Konečný 526 bodů – II. výkonnostní třída D

Ve Vzduchové pistoli VzPi 60 P1 zvítězil Tomáš Pešek 556 bodů – Mistrovská třída, druhý byl František Konečný 543 bodů - I. výkonnostní třída a třetí místo obsadil Jakub Kosek 535 bodů - I. výkonnostní třída.

Celá akce proběhla na Lazecké střelnici Olomouc, která je „domácí“ střelnicí klubů SK TPS Olomouc a SSK ELÁN Olomouc. Oba kluby byly zároveň pořadateli závodů a pečlivě se staraly se o to, aby závod proběhl bez problémů a to se také ke spokojenosti všech podařilo.

Účast střelců byla solidní, přestože se jednalo teprve o první kolo poháru, a závodů se zúčastnily všechny kluby, registrující hendikepované střelce - pistoláře.

Děkujeme organizátorům soutěže: Vladimíru Marčanovi – řediteli soutěže, Oldřichu Jančovi – hlavnímu rozhodčímu a Karlu Málkovi – předsedovi hodnotící komise. Velký dík patří rovněž našim sponzorům, kteří přispívají na celoroční sportovní činnost: Olomoucký kraj, Statutární město Olomouc, společnost Meopta, Lesy města Olomouce, Manus a Sellier & Bellot, který podporuje hendikepované střelce střelivem.

Věříme, že druhé kolo, které se koná 30. 7. - 31. 7. 2022, se vydaří nejméně stejně dobře, jako kolo první!

 

Jakub Kosek

Česká střelecká asociace hendikepovaných z.s.                                                                                                          

 

Cesky_pohar_TP_1._kolo.pdf