FINÁLE ČP 2022

Dne 17.9.2022 proběhlo finále českého poháru tělesně postižených sportovců České střelecké asociace hendikepovaných.

Jednalo se poslední závod tohoto tříkolového poháru (dvě kola plus finále).

Střelci SH1 začali disciplínou P3 -sportovní pistole 30+30 - závodem, který se skládá ze dvou částí, 30 ran mířených a 30 ran na „otočný“ terč „rapid fire“.

První místo obsadil Jakub Kosek SK TPS Olomouc s 671 body a tímto skvělým výsledkem přestřelil o jeden bod svůj vlastní rekord z roku 2018 a vytvořil tak nový český rekord v kategorii P3 (sportovní pistole 30+30).

Na druhém místě byl Tomáš Pešek SK TPS Olomouc s 553 body a třetí skončil František Konečný SK TPS Olomouc s 538 body. Tyto výsledky ve finálovém závodu přidělily střelcům poslední body a jen potvrdily umístění z minulých závodů.

Vítěz Českého poháru TP CZDSA v kategorii sportovní pistole 30+30  - Jakub Kosek – 60 bodů, druhé místo Tomáš Pešek – 40 bodů, třetí místo František Konečný – 30 bodů.

Druhá disciplína – vzduchová pistole 60

Na prvním místě se umístil Tomáš Pešek SK TPS Olomouc 561 bodů, na druhém místě byl Jakub Kosek SK TPS Olomouc 553 bodů a na třetím místě byl František Konečný SK TPS Olomouc s 538 body. A takové bylo i umístění po sečtení přidělených bodů z předchozích kol.

Vítěz Českého poháru TP CZDSA v kategorii vzduchová pistole 60 - Tomáš Pešek – 60 bodů, druhé místo Jakub Kosek – 40 bodů, třetí místo František Konečný – 35 bodů.

Další akce, která čeká naše pistoláře je mezinárodní závod WSPS Grand Prix Novi Sad 2022.

Kluci vyráží ve složení Pešek, Kosek, Němec, Konečný – tak budeme držet palce a očekávat dobré zprávy.